Atalarımız kim?

Anna Alter & Brigitte Senut

Kuyruksuz maymunlar, insan, henüz bilmediklerimiz…

Nerede, nasıl ve ne zaman insan hâline geldik? Atalarımız ilk nerede ortaya çıktı? Ayaklarımız üzerinde durmayı nasıl başardık? Kocaman bir kafaya ne zaman kavuştuk? Peki ya alet kullanmaya ne zaman başladık? Evrim ağacındaki yakın ve uzak kuzenlerimiz kimler? Onlarla hangi noktada ayrıldık? Evrimimizin büyük aşamaları hakkında birçok fikir ve süren tartışma var.

“Bilge insan” Homo sapiens’in kökenleri ile ilgili bilim insanlarının sorduğu soruları irdeleyen bu kitap, seni paleontolog Brigitte Senut’la birlikte merakının peşinden sürükleyecek!

 

Kitap Detayları

Çizer

Çevirmen

Sayfa Sayısı

48

Boyutlar

21 x 25 cm

Kağıt Cinsi

Holmen 70 gr

Cilt Tipi

Karton Kapak

Yazar/Çizer Hakkında

Anna Alter & Brigitte Senut

Anna Alter & Brigitte Senut

ANNA ALTER
Polonya kökenli Fransız astrofizikçi, bilim gazetecisi ve yazar Anna Alter “Science et Vie”, “L'Événement du jeudi”, “La Recherche”, “Marianne” gibi günlük, haftalık ve aylık basın organlarında çalışmıştır. Şu an freelance gazeteci olarak çalışan Alter kendi kitaplarının yanı sıra pek çok popüler bilim kitabını yayına hazırlamıştır.

BRIGITTE SENUT
Fransız jeolog ve paleontolog Brigitte Senut ülkesinin en prestijli kurumlarından biri olan Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde profesör olarak görev görev yapmaktadır. Kuyruksuz maymunların ve insanın evrimi alanlarında uzman olan Senut, 1986 yılından bu yana Afrika’daki pek çok büyük keşif çalışmasına katılmıştır. Eşi Martin Pickford’la birlikte bir dizi kuyruksuz maymun ve insan fosilini açığa çıkartmış olan Senut’nün ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği “Orrorin tugenensis“ keşfi, insan evriminin tarihine önemli bir katkı olmuştur. Senut bu çalışmalarından dolayı ülkesinde çeşitli ödüllere layık görülmüştür.