Dile Gelen Beden

Barış Gönülşen

Beynimiz nasıl çalışır? Yediğimiz besinleri hangi organlar sindirir? Burnumuzun içindeki kıllar ne işe yarar? Kalbimiz neden çarpar? İnsan vücudu deyince aklımıza sayısız soru gelir. Birçoğunun yanıtını bu kitapta bulacaksınız. Bilimsel açıklamalara eşlik eden ayrıntılı anatomik çizimlerin de yardımıyla vücudumuzu oluşturan uzuvları, organları ve onları çalıştıran sistemleri daha yakından tanıyacak, bedenin işleyişi hakkında birbirinden ilginç bilgiler edineceksiniz.

İnsan vücudunun genel işleyişiyle ilgili temel bilimsel bilgileri yüzlerce deyimle harmanlayan bu kitabın sayfalarını karıştırırken ayağınız yerden kesilmeyecek, başınız göğe ermeyecek. Ama ayaklarımız, başımız ve bedenimizin neredeyse her bir parçasının dilimize neden ve nasıl yapıştığını görecek, birçok ummadık şey öğrenirken çok eğleneceksiniz…

 

Kitap Detayları

Çizer

Yazar Hakkında

Barış Gönülşen

Barış Gönülşen

1974 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Edebiyat ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Dünya üzerinden konuşulan dillerden Türkçe, Almanca, İngilizceye diğerlerinden daha yatkındır. Kitapları sever, okur, yazar, çevirir, düzeltir. Bilim, çocuk edebiyatı ve sosyal bilimler alanında çok sayıda kitap çevirisi olan yazar, eşi ve kedisiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır.