Haydi Havuza

Will Gmehling

-gökyüzü altında koca bir yaz-

Alf, Katinka ve Robbie bir bebeği boğulmaktan kurtarırken akıllarında ne övülmek ne de ödüllendirilmek vardı. Gerçi birkaç günlüğüne kahraman olmak hoştu ama kardeşleri bundan daha şahanesi bekliyordu: Açık yüzme havuzuna ücretsiz girme hakkı! Hem de koca bir yaz boyunca!

İlk günden son güne dek doya doya havuzun keyfini çıkaran Bukowski kardeşlerin günlük yaşantısına konuk oluyoruz. Olağanüstü maceralar yaşamasalar da üç farklı karakterde çocuğun sınırlarını nasıl zorlayıp aştığını Will Gmehling’in doğal anlatımından öğreniyoruz.

2020 Alman Gençlik Edebiyatı başta olmak üzere birçok ödüle layık görülen Haydi Havuza, zor ekonomik şartlarda yaşayan çocukların dayanışma, sevgi, bir parça da kargaşa içeren hayatını dramatize etmeden, eğlenceli bir dille anlatıyor.

Bu yaz her yer klorlu su, çimen ve patates kızartması kokuyor: Haydi havuza!

 

 

Kitap Detayları

Çevirmen

Boyutlar

14,5 x 21 cm

Cilt Tipi

Karton Kapak

Sayfa Sayısı

144

Yazar/Çizer Hakkında

Will Gmehling

Will Gmehling

1957 doğumlu Alman yazar Bremen ve Köln’de yaşıyor. Sanatsal üretimine ressam olarak başlayan Gmehling, 1998’de ilk çocuk kitabı yayınladıktan sonra bütünüyle çocuk ve gençlik edebiyatına yöneldi. Birçok dile çevrilen eserlerinde ekonomik ve sosyal olarak dezavantajlı kesimleri konu eden yazar, sıkça katıldığı okul ve okuma etkinlikleriyle de bu kesimlerle buluşmaya özel bir önem veriyor.