Kesesini Arayan Kanguru

Begüm Manav

Çiğdem Keleş

Büyümek, bağımsız birey olma yolunda ilerlemek heyecanlı olduğu kadar da zordur. Sadece çocuklar için değil küçük kangurular için de öyle. En azından bizim Küçük Kanguru’muz, annesinin kesesi ona dar geldiğinden beri arayışta…

Bizim demişken, Kesesini Arayan Kanguru, Ginko Çocuk’un yeni resimli kitap serisinin ilki. Çocukların sevgilisi olmaya aday şirin kanguruya hayat veren yazar Çiğdem Keleş ve illüstratör Begüm Manav, büyümenin cesaret gerektirdiğini ve her zorluğun üstesinden hayal gücü ile gelinebileceğini çok renkli bir şekilde işliyor.

kitaba göz at

Kesesini Arayan Kanguru Etkinlik

Kitap Detayları

Çizer

Sayfa Sayısı

24

Boyutlar

22 x 22

Cilt Tipi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

70 gr Enso

ISBN

978-625-8362-01-5

Yazar/Çizer Hakkında

Begüm Manav

Begüm Manav

Eskişehir’de yaşayan seramik sanatçısı ve çocuk kitabı illüstratörü, Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gördü. Sanatsal üretimlerinde masal ve hikâyelerden yola çıkarak porselene şekil veren sanatçı, bugüne dek uluslararası yayınevleri için birçok çocuk kitabı resimledi. Kesesini Arayan Kanguru ve Şemsiyesini Arayan Kanguru çizerliğini yaptığı ilk Türkçe eserlerdir.

Çiğdem Keleş

Çiğdem Keleş

2004’te Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nden okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olan yazar 18 yıldır okul öncesi öğretmenliği yapıyor. Şu anda İzmir'de bir devlet anaokulunda çalışıyor.

Kesesini Arayan Kanguru, Çiğdem Keleş’in yazdığı ilk çocuk kitabı. Ana sınıfı öğretmenliği yapan yazar,  hedef yaş grubunu yakından tanıyor. O, kreşe ya da ana sınıfına gelmek için ilk defa evden ayrılan, en güvendiği yetişkinin yanında olmadan, birey olarak varlık göstermek zorunda olan küçük çocukların neler hissettiğini çok iyi biliyor.

Bu yüzden olacak, ilk kitabında çocuklara bu heyecanlı süreçte yoldaşlık edecek, sevimi, cesur  bir kahraman hediye etti: Küçük Kanguru.

Annesinin kesesine artık sığmadığını kabullenmekte zorlanan ve ikame edebileceği başka bir kese aramaya kalkan Küçük Kanguru’ya rengarenk bir bir ruh üfleyen ise genç ve yaratıcı illüstratör Begüm Manav oldu.

Ortak eserleri, okul öncesi çocuklara sesli okumak için birebir. Punto ve satır aralığı ilk bağımsız okuma denemeleri yapan küçük okurların ihtiyaçları gözeterek seçilen resimli kitap, cesaret ve ilham veren hikâyeye eşlik eden büyük boy renkli resimleriyle de göz dolduruyor.

Üstelik Küçük Kanguru, tanıştığı minik okurlarını öyle çabucak bırakmak niyetinde değil.  Bağımsız da okunabilen Şemsiyesini Arayan Kanguru’da onları yine heyecanlı ve yaratıcı yeni bir maceraya davet ediyor.

 

Arka Kapak Yazısı:

Küçük Kanguru’ya çoktandır annesinin kesesi dar geliyordu. Sonunda yeni bir kese bulmak üzere yola çıktı. Acaba umduğunu bulabilecek mi?

Büyümek bir maceradır. Bu hikâye Küçük Kanguru’yla birlikte maceraya atılmaya hazır tüm çocuklar için!