Şemsiyesini Arayan Kanguru

Begüm Manav

Çiğdem Keleş

Küçük Kanguru’muz, bu kez rüzgâra kapılan şemsiyesinin peşine düşüyor ve oradan oraya koştururken hiç ummadığı şeyler buluyor: yeni arkadaşlar, birbirinden yaratıcı fikirler ve dayanışma.

Kısacası minik okurun, kanguru ile birlikte, “İşte, işte aradığım tam da bu!”  diye haykırması işten bile değil!

kitaba göz at

Şemsiyesini Arayan Kanguru Etkinlik

Kitap Detayları

Boyutlar

22 x 22 cm

Sayfa Sayısı

24

Kağıt Cinsi

70 gr Enso

Cilt Tipi

Karton Kapak

ISBN

978-625-8362-00-8

Yazar/Çizer Hakkında

Begüm Manav

Begüm Manav

Eskişehir’de yaşayan seramik sanatçısı ve çocuk kitabı illüstratörü, Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gördü. Sanatsal üretimlerinde masal ve hikâyelerden yola çıkarak porselene şekil veren sanatçı, bugüne dek uluslararası yayınevleri için birçok çocuk kitabı resimledi. Kesesini Arayan Kanguru ve Şemsiyesini Arayan Kanguru çizerliğini yaptığı ilk Türkçe eserlerdir.

Çiğdem Keleş

Çiğdem Keleş

2004’te Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nden okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olan yazar 18 yıldır okul öncesi öğretmenliği yapıyor. Şu anda İzmir'de bir devlet anaokulunda çalışıyor.

Rüzgârlı bir gün şemsiyesini elinden kaçıran Küçük Kanguru yağmurdan korunmak için kayıp eşyanın peşinden koşturmaya başlıyor. Ama her seferinde tam o yetişecekken şemsiye el değiştirmiş oluyor.  Üstelik her elde başka bir işlev üstleniyor.

Sahi bir şemsiye neye yarar? Artık hayal gücünüzün neye yetiyorsa …

Kısacası bu resimli kitapta Küçük Kanguru yeni arkadaşlar edinmekle kalmıyor, sınırsız yaratıcılığın gücüne de tanık oluyor. Sandal, sepet, paraşüt… şemsiyenin olmadığı şey yok.

Ama asıl önemlisi şemsiyenin altına herkesin, farklı ihtiyaçları ve özellikleriyle yan yana dostça sığabildiği.

Sonunda bizim Küçük Kanguru da sırılsıklam halde onu şemsiyenin altına çağıran arkadaşlarının arasına koşuyor.

Çiğdem Keleş’in yazdığı, Begüm Manav’ın resimlediği bu harika resimli kitap, öncelikle okul öncesi ve ilk okuma çağındaki çocuklara hitap ediyor.