Yaşlı Adam ve Deniz Tatili

Jens Sparschuh

Yetişkinler için yazdığı romanlarla birçok saygın edebiyat ödülü kazanan Jens Spahrschuh’un usta kaleminden genç okurları kâh güldürecek kâh düşündürecek enfes bir çocuk roman:

Polke ailesi ilk deniz tatillerine hazırlanıyor. Anjelina ve can dostu ginepig Otti heyecandan yerinde duramıyor. Ama son anda konaklayacakları pansiyonda evcil hayvanlar kabul edilmediği anlaşılıyor ve herkesin sevinci kursağında kalıyor. Sonunda komşuları yaşlı Bay Möhring’i, Otti’ye geçici süreliğine bakmaya razı ediyorlar. Anjelina ne olur ne olmaz diye Bay Möhrin’e kalın ginepig bakım rehberini de bırakıyor. Ve sahiden: Yaşlı adam ilk anda küçük ginepige nasıl göz kulak olacağını hiç mi hiç bilemiyor. İmdadına koca bir maydanoz demetiyle kapının önünde biten Bayan Waller yetişiyor. Ama o da tatile çıkmak istiyor. Hem de Bay Möhring’le birlikte.

Onlar Otti’yi de yanlarına alıp hayallerinin peşinden giderken ilginç rastlantılar, komik olaylar birbirini kovalamaya, işin içine yeni insan ve hayvanlar karışmaya başlıyor.

 

Kitap Detayları

Çizer

Çevirmen

Sayfa Sayısı

160

Yazar Hakkında

Jens Sparschuh

Jens Sparschuh

Jens Sparschuh’un çocukluğu Doğu Berlin’de geçirdi. Leningrad’ta felsefe eğitimi alan yazar Humboldt Üniversitesin’de felsefe doktorası yaptı. Berlin’de serbest yazarlık yapan Sparschuh’un yetişkinler ve çocuklar için yazdığı kitapları birçok dünya diline çevrildi. 1988’de Anna-Seghers Ödülü’ne layık görülen yazar 2018’de Prix Chronos, 2019’da Ernst Reuter Ödülü ve Günter Grass Ödülü’nü kazandı.